RSS
 

Korzyści z prowadzenia spółek

20 wrz

jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza
Zanim zaczniemy prowadzenie spółki, trzeba dobrze przemyśleć na jaki rodzaj spółki się zdecydujemy. Można wyróżnić spółki osobowe (spółki komandytowe, spółki cywilne, spółki partnerskie, spółki jawne) oraz kapitałowe (spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Każda spółka może przynieść wiele korzyści, ale warto pamiętać, że nie istnieje spółka, która nie ma wad. Przed podjęciem decyzji dobrze rozważyć wszystkie czynniki za, jak i przeciw.

Przykładowo, bardzo popularnym rodzajem spółki jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak sama nazwa mówi spółka ta charakteryzuje się tym, że właściciel nie odpowiada swoim majątkiem w razie upadku spółki. Niewątpliwie jest to ogromna zaleta. Dodatkowo do założenia tej spółki, potrzeba niewielkiego kapitału zakładowego, ponieważ na jej otwarcie potrzebujemy tylko 5000 zł. Mimo to ta spółka ma również kilka znaczących wad. Przede wszystkim trzeba dbać o pełną księgowość, płacić niemałe podatki oraz co rok składać sprawozdania finansowe do sądu rejestrowego.

Na tym przykładzie można zobaczyć, że wszystkie spółki generują korzyści, jak i straty. Dlatego warto się zastanowić, jak prowadzić spółkę, aby korzyści było znacznie więcej? Przede wszystkim trzeba dobrze znać działanie danej spółki. Dobrze jest się dokładanie zapoznać z Kodeksem cywilnym oraz Kodeksem spółek handlowych, lub powierzyć działania prawne, księgowość itp. osobom specjalizującym się w tych dziedzinach. Popełnianie błędów może tworzyć problemy takie jak np. niepotrzebne koszta,

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz